Yhdistyksen palkitut Hirvikoiramiehet, -naiset ja -nuoret

Vuoden hirvikoirahenkilö

2019 Pauli Romppanen

2018 Marko Kervinen

2017 Risto Hirvonen

2016 Oiva Vattulainen

2015 Juha Piitulainen

2014 Tapani Hartikainen

2013 Pentti Eronen

2012 Kimmo Pakkanen

2011 Jorma Mononen

2010 Kyösti Kyllönen

2009 Liisa Nuutinen

2008 Keijo Kukkonen

2007 Klaus Oinonen

2006 Jukka Immonen

2005 Eino Vartiainen

2004 Johanna Pajarinen

2003 Erkki Pykäläinen

2002 Martti Nuutinen

2001 Pertti Martiskainen

2000 Kalevi Hiltunen

1999 Erkki Eronen

1998 Seppo Toivonen

1997 Aimo Gröhn

1996 Väinö Turunen

1995 Ari Keronen

Vuohen hirvikoiranainen

2019 Soile Eronen

2018 Tanja Pöyhönen

2017 Kati Romppanen

2016 Jannamari Tillonen

2015 Jenni Jantunen

2014 Mari Kolehmainen

2013 Mirja Oinonen

2012 Marjatta Keronen

2011 Tuija Kilpinen

2010 Katja Tahvanainen

2009 Johanna Tillonen

Vuoden hirvikoiranuori

2019 Ate Naumanen

2018 Arttu Kuiri

2017 Venla Kärkkäinen

2016 Venla Heiskanen

2015 Suvi Piiroinen

2014 Salla Martiskainen

2013 Osmo Kananen

2012 Saana Malinen

2011 Minna Pajarinen

2010 Riina Malinen

2009 Anssi Pitkänen

2008 Niko Ehrukainen


Vuoden 2019 hirvikoirahenkilö, -nuori & -nainen

Vuosikilpailujen voittajat

Urosten Vuosimaljakilpailun voittajat

2019 jpu Uilonpuron Sumu om. Satu & Mika Kettunen

2018 islu Urpon Olof, om Jari Nevalainen & Timo Tanskanen

2017 islu Urpon Olof, om Jari Nevalainen & Timo Tanskanen


2016 jpu Pystytuulen Batman, om. Petri Pajarinen

2015 islu Urpon Harald, om. Oiva Vattulainen


2014 jpu Onnivaaran Fiba, om. Mari & Seppo Kolehmainen

2013 hnh Uramon Salon Nero, om. Matti Putto

2012 jpu Botnebekken's Jänkä, om. Pasi Kinnunen

2011 hnh Uramon Salon Nero, om. Matti Putto

2010 jpu Tuike Korven Tico, om. Tuija ja Jukka Kilpinen

2009 jpu Onnivaaran Eka, om. Keijo Sahlman

2008 islu Jura, om. Mika Pöyhönen

2007 hnh Renni, om. Seppo Toivonen

2006 jpu Pystytuulen Elvis, om. Eeva ja Klaus Oinonen

2005 jpu Korpikurun Jymy, om. Pekka Mononen

2004 jpu Jemu, om. Petri Pajarinen

2002 hnh Eku, om. Erkki Eronen, Katajaranta

2001 hnh Salometsän Hessu, om. Eeva Lipponen, Valtimo

2000 jpu Nissas Fast om. Veikko Hakkarainen, Lieksa

1999 jpu Nissas Fast om.Veikko Hakkarainen, Lieksa

1998 hnh Roki om. Martti Nuutinen, Lieksa

1997 hnh Kolleem Toko, om. Pauli Kettunen

1996 305/1 Salkurannan Pyry om. Jukka Leino-nen, Kitee

1995 hnh Nissas Fast om. Veikko Hakkarainen, Lieksa

1994 hnh Miki om. Martti Nuutinen, Lieksa

1993 jpu Mustanpuron Tumppi om. Mikko Peh-konen, Kajoo

1992 jpu Mustanpuron Tumppi om. Mikko Peh-konen, Kajoo

1991 jpu Mustanpuron Tumppi om. Eero Peipo-nen, Joensuu

1987 jpu Jassu o. Mika Piiroinen, Mätäsvaara




Narttujen Vuosimaljakilpailun voittajat

2019 jpn Karhunkerääjän Unna om. Pasi Kinnunen

2018 kkn Rinkisen Taylor, om. Marko & Ville Kervinen

2017 jpn Yliksen Ani, om Tanja & Mika Pöyhönen

2016 jpn Yliksen Ani, om Tanja & Mika Pöyhönen

2015 jpn Uilonpuron Hile, om. Satu Piiroinen

2014 jpn Tuike Salon Grita, om. Eero & Marjatta Keronen

2013 jpn Tuike Korven Jada, om. Kimmo Pakkanen

2012 jpn Tuike Korven Jada, om. Kimmo Pakkanen

2011 jpn Elimon Salon Cylinda, om. Veijo Laamanen

2010 jpn Lojakan Jane, om. T. & J. Könttä

2009 jpn Renkirannan Minja, om. Petri Heiskanen

2008 jpn Puironkorven Raita, om. Aki & Klaus Oinonen

2007 jpn Salopellon Roosa, om. Tuija Kilpinen

2006 jpn Elimon Salon Miina, om. Aki & Klaus Oinonen

2005 jpn Lärvätsalon Inka, om. Veikko Hakkarainen

2004 hnh Mira, om. Jouni Karvinen

2003 jpn Renkirannan Kati, om. Jukka Miettinen

2002 hnh Lazutiinan Ripsastiina, om. Taisto Väänänen

2001 hnh Pystytuulin Emmi, om. Juha & Jaana Kärnä

2000 jpn Vanja, om. Petri Heiskanen

1999 hnh Pyssysalon Jemma, om. Pertti Martiskainen

1998 hnh Pyssysalon Jemma, om. Pertti Martiskainen

1997 hnh Pystytuulen Lazutiina, om. Taisto Väänänen

1996 jpn Riitu, om. Kari Kokkonen

1995 jpn Kolleem Missu, om. Juhani Lipponen

1994 jpn Piirtopään Tytti, om. Kauko Pakkanen

1993 hnh Ressa Puron Harmi, om. Jooseppi Kyllönen

1992 jpn Tainion Raita, om. Heikki Riikonen

1991 hnh Mira, om. Sakari Pakarinen

1990 jpn Hanna, om. Kimmo Mustonen

1989 jpn Rita, om. Mauri Halonen

1988 hnh Bella, om. Kalevi Hiltunen

1987 hnh Bella, om. Kalevi Hiltunen

1986 hnh Tessu, om. Alpo Hassinen

1985 hnh Taru, om. Kalle P. Kolehmainen

1984 hnh Rali, om. Urpo Repo

1983 hnh Tiku, om. Reijo & Erkki Pykäläinen

* Jos omistat kuvan jostakusta vuosimaljakilpailun voittajasta, josta kuva puuttuu, niin lähetäthän kuvan meille, niin lisäämme sen tänne.

Veikon & Klasun nuorten hirvikoirien palkinto

Urokset

2019 Elimon Salon Monster om. Anssi Kilpinen

Nartut

2019 Karhunkerääjän Unna om. Pasi Kinnunen